Ft
0
0
Részösszeg:Ft
No products in the cart.
0
0
Részösszeg:Ft
No products in the cart.
hajhullás
hajhullás
hajhullás

Élete során az emberek több mint fele tapasztal fokozott hajhullást, kopaszodást. A hajritkulás a közhellyel ellentétben nem csak a férfiakat érinti, hanem a nőket is nagy arányban sújtja. Gyakran azonban nem a szervezet természetes folyamatai és az öregedés vezetnek a haj nagy mértékű elvesztéséhez, hanem valaminek a tüneteként jelentkezik a hajhullás. Mivel jellemzően egy súlyosabb problémára utal, ezért fontos, hogy ne csak esztétikai szempontból kezeljük, hanem mélyebben is mögé nézzünk az okoknak. Ebben a cikkben összegyűjtöttük a hajhullás típusait és a kellemetlen panaszt kiváltó lehetséges tényezőket és betegségeket, melyek mentén te is elindulhatsz a megfelelő kezelés irányába.

Mikor gyanakodjunk?

A hajhullás természetes élettani jelenség, aminek mennyisége egyénenként változó. Kinek kevesebb, kinek több haja hullik ki a fésülködések, a hajmosások során. Ugyanakkor a több mint napi 100 hajszál elvesztése már rendszerint meghaladja a normál határértéket. Ez persze nem jelenti azt, hogy egyesével számolgatnunk kellene a kihullott hajszálakat, ezt az értéket csak megközelítésképp használjuk. Ha azt tapasztaljuk, hogy már hosszabb ideje több hajunk hullik ki, mint előtte, akkor nagy valószínűséggel valami hatására fokozódott a természetes hajhullás. Aggodalomra adhat továbbá okot még az is, ha a kihullott hajszálak helyén nem vagy alig jelennek meg új babahajak. Ebben az esetben a hajhullás nagy valószínűséggel nem önmagában áll, hanem valamilyen egyéb probléma vagy betegség tüneteként jelentkezik.

A hajhullás típusai és gyakori okai

A hajritkulás hátterében rejtőző probléma felismeréséhez először a hajhullás típusát érdemes azonosítani, majd számba venni a lehetséges kiváltó okokat.

hajhullás

Androgén alopecia

Az androgén alopecia vagy más néven “férfias” hajhullás az egyik leggyakoribb típus, ami nevével ellentétben nem csak a férfiaknál, de a nőknél is előfordulhat. A halánték, a homlok és a fejtető részén indul ritkulásnak először a haj. A hajszálak minden egyes hajváltással vékonyabbak és rövidebbek lesznek, végül egészen gyengék, csaknem színtelenek, piheszerűek. Férfiaknál már akár a 20-as éveikben is elindulhat ez a folyamat, míg nőknél jellemzően csak később, 30 éves kor után kezdődhet. Az életkor előrehaladtával változó hormonszintek hatására és a genetikai hajlam nyomán jelentkezik. A hajhullást a fejbőrben képződő DHT (dihidro-tesztoszteron) hormon okozza, ami férfi nemi hormonokkal szembeni túlérzékenység miatt képződik. A DHT először elnyomja a hajhagyma funkcióit, amely a hajszálak vékonyodásához vezet, majd végleg elsorvasztja azokat, míg a kihullott haj helyett nem nő új. A férfias típusú hajhullást teljesen visszafordítani nem lehet, de megfelelő kezeléssel hatékonyan védekezhetünk a hajhullás ellen és késleltethetjük a hajvesztést.

hajhullás

Diffúz alopecia

A diffúz alopecia megnevezés gyűjtőfogalom, melybe több, különböző eredetű, telogén hajvesztéssel járó kórkép tartozik. A telogén kifejezés azt jelenti, hogy a hajszál 3 életciklusának szakasza lerövidül, és csak szokatlanul rövid időre kerülnek a második, pihenési fázisba (telogén) a hajszálak, majd ezután rövidesen fokozott és tömeges hajvesztés következik. Általában ilyenkor az egész fejbőrre kiterjedő (diffúz) hajhullás látható az egész fejbőr területén. Sebessége főleg a telogén fázist elérő és kihulló hajszálak számától függ. A fejbőr általában reakciómentes, vagyis bőrvörösödés, hámlás, viszketés vagy bőrsorvadás nincs. Számos dolog kiválthatja, beleértve a hormonális változásokat, stresszt, vitamin- vagy ásványianyag-hiányt, gyógyszerek és különböző kemikáliák mellékhatásait és fertőzéseket is. A kezelés magában foglalhatja a kiváltó ok megszüntetését, így például a stressz csökkentését, a megfelelő táplálkozást, életmód-váltást is.

hajhullás
hajhullás

Alopecia areata

Az alopecia areata egy olyan rendellenesség, amely miatt a haj foltokban hullik ki. Általában kis kopasz foltokkal kezdődik a fejbőrön, amelyek gyakran kerekek és simák. Egy autoimmun állapotról van szó, amelyben a szervezet immunrendszere tévedésből megtámadja a szőrtüszőket. Ez a fajta alopecia bármely nemet és korcsoportot is érintheti, gyakran fordul elő fiatal felnőtteknél, gyermekeknél is. A betegség hátterében az áll, hogy a valamilyen autoimmun betegségben szenvedő egyén immunrendszere a hajhagymákat idegen testként érzékeli, és ezért támadja meg őket. Erre reagálva a hajhagymák a támadott területen először begyulladnak, elhalnak kihullanak. A betegség egy idő után spontán gyógyulhat, de vissza is térhet. A kopasz területeken két évet is igénybe vehet a haj visszanövése. A tünetet okozó autoimmun betegségek kialakulásának pontos oka nem teljesen ismert, de a genetikai és a környezeti tényezők egyaránt szerepet játszhatnak.

Kiváltó tényezők

Hormonális változások

A hormonális hajhullás olyan jelenség, amikor a hormonok egyensúlya megváltozik, és ez hatással van a hajnövekedési ciklusra. A különböző hormonális változások befolyásolhatják a hajszál életciklusát is, ami időnként hajhullást eredményezhet.

Terhesség fogamzásgátlás után

A terhesség alatti magas ösztrogénszint miatt sok hajtüsző a szokásosnál hosszabb ideig marad az aktív növekedési fázisban. A szülés után, amikor a korábban megnövekedett ösztrogénszint csökken, ezek a hajszálak egyszerre lépnek át a nyugalmi fázisba, ami diffúz hajhulláshoz vezethet. Ez a folyamat teljesen természetes, átlagosan a nők 40-50%-át érinti, és pár hónap után véget is ér. A terhesség utáni hajhulláshoz hasonló jelenség figyelhető meg azoknál a nőknél is, akik abbahagyják a fogamzásgátló tabletta szedését.

Pubertás és menopauza

Sokunk tapasztalata, hogy a pubertás korban a haj nehezen kezelhető és rendkívül zsíros lesz a faggyúmirigyek túltermelése miatt. A fokozott zsírosodás nem szép látvány, és ha a faggyúmirigy túlságosan eltömíti a hajhagymákat, az akár hajhulláshoz is vezethet. A változó korú hölgyeknél a kamaszkorral ellentétben nem a hormonszintek megemelkedése, hanem annak drasztikus csökkenése okozhat hajhullást. Kellő mennyiségű ösztrogén hiányában nincs, ami serkentse a haj növekedését és megvédje a hajszálakat az androgén hormonok hatásától. Ezért a menopauza szakaszában a haj elvékonyodhat, és sokaknál jelentkezhet a férfias kopaszodás.

Hormonális betegségek

A pajzsmirigy betegségek a pajzsmirigy-hormonok ingadozásait okozhatják, aminek többek között a hajhullás is tünete lehet, de akár autoimmun betegségként is kiválthatja a hajhullást. A pajzsmirigy-alulműködés egyik jellemző tünete a fokozott hajhullás a hormonhiányos állapot miatt, de a szerv túlzott mértékű hormontermelése is negatívan befolyásolja a hajhagymák életciklusát. A policisztás ovárium szindróma (PCOS) szintén gyakran jár hajhullással. A háttérben az áll, hogy a betegség nyomán túlzott mennyiségű férfi (androgén) hormon termelődik a nők szervezetében.

Életmódbeli és környezeti tényezők

Az életmód és a környezeti hatások fontosabbak mint gondolnánk, különösen a hajhullás esetén, ugyanis a hajhullás betegségként nem öröklődik, csak maga a hajlam. A genetikai tényezők összességében 10-15%-ban számítanak, az öröklött hajlam pedig az alábbi környezeti hatások miatt aktiválódhat.

Stresszhatások

A stresszes életmód és a testi, lelki túlhajszolás igencsak jellemzővé vált napjainkra. Sokan nem biztosítunk kellő odafigyelést és pihenést szervezetünknek, alvás- és mozgáshiánytól szenvedünk, és a városi szmogot lélegezzük be nap mint nap. E hatások jelentősen megemelik a kortizol, vagyis a stresszhormon szintet. Emellett a súlyos traumák és lelki problémák is arra késztethetik a hajszálakat, hogy a nyugalmi, azaz telogén fázisban maradjanak.

Toxikus kemikáliák

A káros, kemikáliákat tartalmazó hajfestékek és hajápoló termékek a hajhullás és a fejbőr betegségek leggyakoribb okozói. Az olyan toxikus és irritáló összetevők, mint az ammónia, az SLS vagy a parabének, szárítják és allergizálják a fejbőrt, továbbá a hajszálak szerkezetét is gyengítik, ami végső soron hajhulláshoz vezethet.

Káros szokások

A dohányzásról, a túlzott mértékű alkohol- és cukorfogyasztásról, a zsíros táplálkozásról mindenki tudja, hogy kártékonyak, mégsem képesek az emberek lemondani róluk. Holott ezek a rossz szokások rengeteg megbetegedést okozhatnak, és nagyban elősegítik a szabad gyökök kialakulását és az oxidatív stresszt szervezetünkben, ami többek között a hajszálak egészségére is negatívan hat.

Különböző egyensúlytalanságok

A szervezet fokozott kilengései és a szervek egyensúlytalan, az optimálistól nagymértékben eltérő működése súlyos betegségek kialakulásához is vezethet. A felborult egyensúlynak szervenként eltérő tünetei lehetnek, de az intenzív hajhullás szinte kivétel nélkül megjelenik az alábbi problémák esetén.

Nehézfém terhelés

Sokan nincsenek tisztában a szervezetben felgyülemlő toxikus nehézfémek egészségromboló hatásaival, hiszen nem is sejtik, hogy akár ők maguk is érintettek. A testben felgyülemlő higany, arzén, ólom vagy kadmium szörnyen károsak a test működésére. Ám mivel nem ürülnek ki és szinte észrevétlenül halmozódnak fel, így sokszor már csak az olyan drasztikus tünetek, mint az intenzív hajhullás megjelenésekor kapunk észbe. Holott a jelenlétük könnyebben is felismerhető lenne, például egy hajmintás laborvizsgálattal egyszerűen kimutatható.

Eltolódott anyagcsere

Anyagcserénk működése jelentős befolyással bír az egész szervezet egészségi állapotára vonatkozóan. Noha a genetikailag meghatározott anyagcseretípus, azaz a lassú és a gyors mindenkinél adott, de az egyik vagy másik irányba való túlzott mértékű eltolódás meglehetősen kockázatos, ami számos betegséget idézhet még elő. Az anyagcsere egyensúlyának felborulására egyebek mellett a hajhullás is rámutathat.

Felszívódási zavar

A felszívódási zavar során a szervezet nem képes megfelelően feldolgozni a táplálékkal bevitt tápanyagokat, ásványi anyagokat és vitaminokat. Mivel a haj és a bőr érzékenyen reagálnak a vitamin- és ásványianyag-hiányra, ezért többek között a hajhullás és a különféle bőrproblémák is tünetei lehetnek a felszóvádi zavar okozta hiányállapotoknak.

Idegrendszeri problémák

Az idegrendszer szerepe rendkívül fontos a testünk és elménk működésében, mivel irányítja a test összes funkcióját, az érzéseinket, a gondolatainkat és reakcióinkat. Ha szimpatikus és paraszimpatikus idegrendszerek közül az egyik túlzottan dominál, az számos egészségügyi panaszhoz vezethet, hosszútávon pedig komoly szervi betegségekhez is. A szimpatikus rendszer túlzott dominanciája a fokozottan stresszes életszakaszokban fordul elő, minek egyik jele a hajhullás is lehet.

Tápanyaghiányok

A kiegyensúlyozatlan táplálkozás és a vitamin- és tápanyag-szegény étrend csakugyan hozzájárul a haj egészségtelen arányú elvesztéséhez. Míg egyes nyomelemek túlzott felhalmozódása a szervezetben szintén káros lehet a hajra nézve is. A következő nyomelemek és vitaminok hiánya vagy akár többlete kifejezetten hajhullás fokozó hatású.

Vas

A hajszálak növekedéséhez oxigénre van szükség, amiben a vas kiemelt szerepet kap, hiszen a vérben elősegíti az oxigén szállítását. Vashiányos állapot esetén nem jut elég oxigén a szőrtüszőkhöz, melyek működése ezáltal károsodhat, és így nem serken elég új hajszál. A diffúz telogén effluvium (a nyugalmi állapotban lévő hajszálak fokozott, általános hullása) miatt orvoshoz forduló nők legnagyobb százalékában vérszegénységgel társult vagy anélküli vashiánytól szenvednek.

Cink

A cink nagyon fontos nyomelem, mivel nélkülözhetetlen a sejtek megújuláshoz és fehérjék felszívódásához. Utóbbi a hajnövekedéshez is szükséges, ugyanis a hajtüszők a megfelelő fehérjeellátás nélkül nem tudnak optimálisan működni. A cinkhiány egyik elsődleges tünete a hajhullás. A szigorúan vegetáriánus/vegán étrendet követőknél a nagy mennyiségű fitinsav akadályozhatja a cink felszívódását.

Szelén

A szelén számos jótékony hatása elsősorban antioxidáns hatásának köszönhető. A szabad gyökök elnyomásával elősegíti az egészséges hajnövekedést és megakadályozza a hajhullást. Hiánya esetén hajhullás léphet fel, a körmök töredezetté válnak, fokozódik az immunrendszeri betegségek kockázata. A túlzott szelénbevitel azonban mérgezést, emésztési problémákat és hajhullást is okozhat.

D-vitamin

Habár a D-vitamin közvetlenül nem befolyásolja a hajszálak növekedési ciklusát, hiánya mégis kihatással van a haj egészségére. A D-vitamin ugyanis serkenti azon sejtek működését, amelyek a hajtüszők aktív működését támogatják. A napi szükségletet 15-20 perc napon tartózkodással, vagy télen diófélékkel és vitaminnal vihetjük be.

A Hair Test, mint diagnosztikai eszköz

A fentiek alapján láthatjuk, hogy a hajhullás rendkívül összetett, és számos tényező állhat mögötte. Sőt, az sem ritka, hogy akár egyszerre 4-5 dolog is közrejátszik a panasz megjelenésében, ezért igencsak nehéz minden hozzá köthető problémát idejében azonosítani. A tünet felismerésével megtettük az első lépést, ezután az okok feltárása kell, hogy következzen. Ebben segíthet a Hair Test, ami korszerű diagnosztikai eszközként a haj mintáján keresztül térképezi fel a szervezetben található ásványi anyagok és nyomelemek szintjét.

A fokozott hajhullással küzdőknek a már eleve ritkás frizurából történő mintavétel talán ijesztően hangozhat. Azonban a Hair Test mindössze néhány vékony tincs levágását igényli a fejbőr közeléből, és ezt a mintát fodrász partnereink professzionális szakértelemmel és magas esztétikai érzékkel veszik le. Hosszú távon a teszt elvégzése pedig olyan diagnosztikai előnyökkel jár, amikkel rendkívüli módon felgyorsítható a hajhullás mögött álló betegségek felismerése és ezáltal a gyógyulás is.

Mit vizsgál a Hair Test?

A levett hajmintát klinikai körülmények között vizsgálják az amerikai Trace Elements laborban, ahol speciális laboratóriumi berendezésekkel képesek azonosítani és kvantifikálni a hajban található ásványi anyagokat, nyomelemeket, és potenciálisan mérgező fémeket.

Az olyan toxikus nehézfémek mint a higany, az ólom, az arzén vagy a kadmium észrevétlenül is felhalmozódhatnak a szervezetben a környezeti hatások, kozmetikumok, az élelmiszerek és az ivóvíz által. Ez azért is probléma, mert ha a test fokozott nehézfém terhelésnek van kitéve, az számos súlyos betegség kialakulásának kockázatát megnöveli, csakúgy mint az autoimmun betegségek, hormonális egyensúlytalanságok vagy akár neurológiai és daganatos betegségekhez is vezethet. Többek között a hajhullás és a gyulladt fejbőr utalhat a nehézfémek egészségtelen mértékű felhalmozódására is a szervezetben.

Mint ahogy arról fentebb is szó esett, a haj szoros kapcsolatban áll a szervezet ásványi anyagaival, éppen ezért az esetleges egyensúlytalanságok kimutatására tökéletes mintát szolgáltat a haj. A teszt a haj segítségével átfogó módon méri fel a teljes test egészségi állapotát. Nem csak a jelenlévő tápanyag-hiányokra mutat rá, hanem az anyagcseretípusunkat is meghatározza, és akár az esetlegesen fennálló hormonális egyensúlytalanságok diagnosztizálásában is segíthet.

Kezelés az eredmények alapján

Az Oxygeni Hair Test nemcsak részletes eredményeket kínál, hanem egy 200 oldalas, 120 napos életmód-váltási útmutatót is biztosít, amely személyre szabott tanácsokkal segíti az egészségmegőrzést, méregtelenítési és nehézfém-kivezetési megoldásokat nyújt, valamint támogatja a szervezet egyensúlyának helyreállítását.

Célzott tápanyag-pótlás

Az útmutató része egy táplálkozási javaslatcsomag, amely a felderített tápanyag-szintekhez mérten fogalmazza meg egyéni ajánlásait. A hajhullással küzdőknek a fentebb felsorolt ásványi anyagok és nyomelemek (vas, cink, szelén, D-vitamin) pótlása nem elegendő a hajhullás megszüntetéséhez. Ezek mellett további, a szervezet és a haj egészségének szempontjából nélkülözhetetlen vitaminok (A, B, C, E) és ásványi anyagok (kalcium, magnézium) is szükségesek az egészséges haj fenntartásához, melyek célzott pótlására is megfogalmaz étrendi ajánlásokat az útmutató.

Ugyanakkor azt is fontos szem előtt tartanunk, hogy a mezőgazdaság változásai miatt a zöldségek és gyümölcsök tápanyag értéke olyan mértékben lecsökkent, hogy pusztán étkezéssel szinte lehetetlen bevenni a kellő vitamin-mennyiséget. Ezért érdemes lehet olyan természetes alapanyagokból előállított táplálékkiegészítőket szedni, amik koncentrált formában tartalmazzák az esszenciális tápanyagokat.

Beauty Superfood

A hajhullás problémájára az Oxygeni Hair & Skin Beauty Superfood jelenthet étrendkiegészítőként megoldást. A vitaminokban gazdag készítmény 9 féle gyümölcsöt és 3 féle zöldséget tartalmaz, melyek változatlan, ám koncentrált formában vannak benne jelen. A gyümölcs-zöldség superfood megfelelő mennyiségű vitamint, ásványi és biokatív anyagot juttat a szervezetbe, amely elősegít a hormonális egyensúly, az egészséges haj, körmök és bőr fenntartását. Rendszeres fogyasztása mellett a haj erősebbé, dúsabbá válik.

Életmód-tanácsadás

Az egészséges életmód kialakítását itt is számba kell vennünk, ugyanis e nélkül az egyéb, célzott kezelések hatástalanokká válhatnak. A stressz csökkentése kardinális pont, melynek optimális módszere lehet a digitális detox, a meditáció, az énidő rendszeres beiktatása, amit például egy kényeztető fejmasszázs is megadhat.

A test mozgás és alvás igényéről se feledkezzünk meg! Sportoljunk heti rendszerességgel, és ehhez válasszunk egy olyan sportágat, melynek gyakorlása örömet okoz. Az éjszakánkénti 7-8 óra alvás elengedhetetlen a szervezet optimális egyensúlyához, ami akkor tud csak igazán pihentető lenni, ha a cirkadián ritmushoz igazítjuk.

Méregtelenítés és nehézfémek kivezetése

A közhellyel ellentétben a méregtelenítés nem pusztán zöld színű smoothie-k kortyolgatásából áll. A Hair Test útmutatóját követve ennél sokkal eredményesebben szabadulhatunk meg a testünket ért nehézfémek terhelésétől. Az alábbi javaslatokat egyéntől függően mindenkinek érdemes megfogadnia:

1.

Méregtelenítő hatású ételeket, például zöld leveles zöldségek, rendszeres fogyasztása, amelyek segítik a szervezet tisztulását.

2.

Organikus alapanyagok vásárlása, kerülve az olyan nagytestű halakat, mint például a cápa vagy a kardhal, amelyek magas higanytartalommal rendelkezhetnek.

3.

Régi amalgám fogtömések cseréje, amik potenciálisan higanyt bocsáthatnak ki a szervezetbe.

4.

Víztisztító rendszerek használata, amelyek eltávolítják az ólmot, arzént, higanyt és egyéb fémeket a csapvízből.

5.

Kemikáliamentes és organikus kozmetikumok választása, amelyek nehézfémmentesek. Különös figyelemmel a bőrre közvetlenül felvitt anyagok összetételére.

Oxigénterápia és kemikáliamentes hajápolás

Az Oxygeni Hair & Skin hajgyógyászati oxigénterápiás kezelése a hajhullás elleni küzdelem egyik leghatékonyabb eszköze. A hajhagymák a fejbőrbe finoman befecskendezett oxigén-, vitamin- és ásványianyag-ellátás után új életre kapnak, megerősödnek, a hajszálak pedig sűrűsödnek. A fejbőr megtisztul a szennyeződésektől, és visszanyeri megfelelő pH-értékét. Az oxigénterápia bármilyen hajas fejbőr probléma esetén használható, és csökkenti a gyógyulási és regenerálódási időt. Az oxigénterápiás kezelés minden típusú hajhullás ellen ajánlott és rendkívül eredményes.

A kemikáliamentes, gyengéd otthoni hajápolás csakugyan elengedhetetlen, ha a hajhullás megfékezéséről van szó. Az Oxygeni Hair otthoni termékek szisztémájukban épülnek az oxigénterápiás szalonkezelés hatóanyagaira, erősítik és segítik a vitaminok és ásványi anyagok beépülését. Mivel ugyanazokat a hatóanyagokat tartalmazzák, mint a kezelés során használt termékek, így felerősítik és gyorsítják a kezelés hatékonyságát. A klinikailag tesztelt AnaGain™ például egy olyan hatóanyag, amely látványosan csökkenti a hajhullást és serkenti a hajnövekedést. A termékekben található Baicapil™ pedig növeli az anagén/telogén arányt, így aktiválva a telogén tüszőket és meghosszabbítva a hajnövekedés anagén ciklusát. Ezek a hatóanyagok bizonyítottan segítenek a dús és élettel teli haj növesztésében és a hajhullás csökkentésében.

Miért válaszd a Hair Test-et?

Ha gyors és pontos eredményeket szeretnél kapni az egészségügyi állapotodat illetően, akkor a Hair Test elvégzését ajánljuk. Az eljárás nagy előnye, hogy a hajban elraktározott információnak köszönhetően nem pusztán a jelenlegi, de 3 hónapra visszamenően a múltbéli ásványi anyag és nehézfém szinteket is kimutatja. Továbbá teljesen fájdalommentes és a frizurában közel észrevehetetlen a nyoma.

Továbbá rendkívül kényelmes is, hiszen Magyarországon már több mint 60 mintavételi ponton elérhető a Hair Test, melynek eredményét elektronikus formában küldjük el a pácienseknek. A kapott leletek alapján készült, személyre szabott útmutató kézzelfogható segítséget kínál a feltárt problémák megoldására. Az egyéni javaslatcsomag révén könnyebb fenntartható változásokat bevezetni az életmódban.

A hajhullás nem csupán esztétikai probléma, hanem gyakran egy komolyabb egészségügyi komplikációra utal. A hajritkulás típusai mögött különböző okok állhatnak, egyszerre akár több, egymásra ható betegség is kiválthat hajhullást. Mivel az okok ilyen széles spektrumot ölelnek fel, a hormonális változásoktól kezdve a genetikai tényezőkön át, egészen az életmódbeli és étkezési szokásokig, ezért kulcsfontosságú a pontos diagnosztika.

Az Oxygeni Hair Test korszerű diagnosztikai eszközként segíthet egyensúlytalanságok, ásványi anyag- és nyomelem-hiányok, és az esetlegesen felhalmozódott mérgező fémek szintjének meghatározásában, amelyek hozzájárulhatnak a hajhulláshoz. A teszt eredményei alapján személyre szabott életmód- és táplálkozási tanácsokat kaphatunk, amelyek segíthetnek helyreállítani a szervezet és azáltal a haj egészségét is, amivel a további hajhullást is elkerülhetjük.

Jelentkezz be Hair Testre, és tudd meg, mit árul el szervezeted állapotáról a hajad!

Egy egyszerű vizsgálattal pontos és részletes eredményeket kaphatsz, amelyek segítenek megérteni a problémák gyökerét, és személyre szabott megoldásokat kínálnak.