Ft
0
0
Subtotal: Ft
No products in the cart.

A Trace Elements egy független vizsgálólaboratórium, amely a hajszövet ásványianyag-elemzésére (HTMA) specializálódott, egészségügyi szakemberek számára világszerte. Az 1984-es alapítása óta folyamatosan növekvő Trace Elements több mint 46 országban szolgál ki egészségügyi szakembereket különböző szakterületekről, beleértve kizárólagos franchise-megállapodásokat 26 országban.

A Trace Elements és alkalmazottai elkötelezettek a gyors, pontos és precíz laboratóriumi szolgáltatások, a magas minőségű táplálékkiegészítők, valamint a klinikailag releváns információk és konzultációk nyujtása iránt.

Továbbra is elkötelezettek vagyunk azon elvek iránt, hogy a pácienst szolgáljuk azáltal, hogy a lehető legtöbb támogatást nyújtjuk Önnek, a klinikusnak. Az egészségügyi kezelések holisztikus megközelítésére helyezve a hangsúlyt a Trace Elements egészségügyi vállalatként egyedülálló abban, hogy felismeri mind a túltápláltság, mind az alultápláltság káros hatásait. Az optimális táplálkozás és a metabolikus egyensúlyra épülő megközelítés fontosságának hangsúlyozásával a terápia sokkal hatékonyabbá és kiszámíthatóbbá válhat.

A Trace Elements megbecsült ügyfeleként mindig számíthat az állandó minőségre, a tisztességre és minden egyes alkalmazott teljes támogatására.

Clinical Laboratory License No.: 45-D0481787
U.S. Department of Health and Human Services, CLIA

HOZZÁJÁRULÁSOK

A Trace Elements alábbi innovációi és hozzájárulásai a táplálkozási terápiák fejlődő területe iránti következetes elkötelezettség eredményei.

Minőségbiztosítás/Minőségellenőrzés (QA/QC)

Minőségbiztosítás

Egy rendszer, amely rögzíti és értékeli a korábbi esemenyeket, a forrásokat és a laboratóriumi szolgáltatások minőségét, valamint a használt berendezések kalibrálását és teljesítményét, annak érdekében, hogy folyamatosan magas színvonalú elemzési eredményeket biztosítson.

Minőségellenőrzés

Egy széleskörű eljárás sorozat, amelyet az elemzési eredmények állandó minőségének biztosítása érdekében hoztak létre, a minták elemzésével napi rendszerességgel, amelyeknek összetétele ismert, valamint az elemzéshez használt összes berendezés napi kalibrálásával.

 

IRÁNYELVEK, PROGRAM

A Trace Elements (TEI) rendkívül elkötelezett a szakma, ügyfelei és alkalmazottai iránt, amit bizonyít az is, hogy folyamatosan növekvő beruházásokat hajtunk végre magasan képzett szakemberekbe, az uzemeltetesbe, valamint a világ legkorszerűbb technológiáiba. A TEI egy engedéllyel és tanúsítvánnyal rendelkező klinikai laboratórium, amely rendszeres ellenőrzéseken esik át az Egészségügyi és Humán Szolgáltatások Minisztériumának (HCFA) Klinikai Laboratóriumi Osztálya által.

A TEI ICP-tömegspektrometriát (Induktívan Csatolt Plazma-Tömegspektrometria) alkalmaz, amely a legmodernebb és legdrágább analitikai technika, amelyet rutinszerű elem analízishez használnak. A TEI minden vizsgálatot egy nyomelem-laboratórium, tisztatérben végez, a legkorszerűbb, mikrohullámú hőmérséklet-szabályozott emésztési technikát alkalmazza, és magasan képzett, professzionális analitikai személyzettel rendelkezik.

Továbbá, minden páciens eredménye a TEI-nél egy óránkénti Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) által követhető standard görbére épül, amely szigorú minőség-ellenőrzési validáláson megy keresztül minden 24 mintánként, és egy olyan referenciatartományhoz viszonyítják, amely hasonló elemzésekből származik egy nemzetközi, normál és „egészséges” alanyokból álló minta alapján. A TEI továbbá rutinszerűen végez csúcs-minta visszanyerési teszteket, napi megosztott mintaelemzéseket, és önkéntesen részt vesz különféle interlaboratóriumi teszt-összehasonlító (TC) felmérésekben is.

Ezen túlmenően, a TEI, mint sok más laboratórium, folyamatosan részt vesz egy Minőségbiztosítási/Minőségellenőrzési (QA/QC) programban, és betartja a CLIA irányelveket a pontosság, megbízhatóság és a jó laboratóriumi gyakorlatok biztosítása érdekében. Mondanunk sem kell, hogy teljes mértékben kiállunk analitikai adataink mellett.

A Trace Elements a legmodernebb ICP-tömegspektrometriát (NexION® modellek) alkalmazza minden nyomelem meghatározásához. Ezek a több rendszert magában foglaló berendezések könnyedén képesek nagy mennyiségű minta kezelésére olyan alkalmazásokban, mint például a HTMA, ahol a kimutatási határértékek a millióm rész (ppm) és a milliárdom rész (ppb) alacsony tartományában vannak. A TEI a legfejlettebb, nagy mennyiségű, egyenletes hőmérséklet-szabályozott mikrohullámú emésztési (CEM Mars 6) technikát használja. A mikrohullámú emésztési modszert a gyorsaság, a csökkentett szennyeződés, a teljes emésztés és az analitok megőrzése érdekében hasznaljak, igy biztosítva a pontos eredményeket.

A Trace Elements laboratóriuma egy nyomelem osztályozasu tisztatérrel van felszerelve, amely HEPA szűrőrendszereket használ. A tisztatér biztosítja a levegő minőségének és hőmérsékletének elkülönítését annak érdekében, hogy a berendezéseket és a feldolgozott mintákat megvédje a potenciális szennyeződésektől. A laboratórium által használt nagy érzékenységű mérlegek, amelyeket kalibrációs és QC-ellenőrzési standardokhoz, valamint minta mérlegeléshez használnak, NIST altal nyomon követhető súlykészletekkel vannak kalibrálva. A napi kalibráláshoz és minőségellenőrzéshez használt összes alapkészletet egy vezető, ISO 9001 tanúsítvánnyal rendelkező laboratórium készíti elő. Továbbá, minden standard anyag a NIST szabvány referenciaanyagából származik. A laboratórium 18 megaohmos kétszeres ioncserélt vizet, steril polipropilén nedves-emésztési és mintavételi kémcsöveket, savval mosott, háromszor öblített egyéb üveg- és műanyag edényeket használ. Minden használt üvegedény “A” osztályú.

A Trace Elements napi, heti és havi QA/QC vizsgálatokat végez, hogy megerősítse és érvényesítse a teszt módszertan minden aspektusát, beleértve a precizitást, pontosságot és a bizonyíthatóan kimutathato határokat. Emellett a laboratórium folyamatosan értékeli a napi laboratóriumi teljesítmény különböző aspektusait, például: reagensek, QC referenciaanyagok, megosztott mintaelemzések, kettős vakminták, csúcs-minta tesztek, kalibráció-ellenőrzési vizsgálatok, valamint a betegadatok napi rutinmonitorozása az egyes napi analitikai futtatások előtt, közben és után. Miutan rendkivul odafigyelunk a reszletekre, ez biztositja, hogy ügyfeleink a legmagasabb színvonalon kapják meg az adatokat.

További auditok közé tartozik a személyzeti képzés, a laboratóriumi jelentések, biztonsági kérdések, ügyfélszolgálat stb.

A laboratóriumi menedzsment egy átfogó, rendkivul modern, saját fejlesztésű adatkezelési programot is használ, amely automatizált minőségellenőrző (AQC) szoftvert tartalmaz. Ez segíti a vezető technológust és a laboratórium vezetőjét a QC teszteredmények és az egyes mintaeredmények validálásában, mielőtt azok feldolgozásásra kerülnének. A Trace Elements sikeresen részt vesz egy folyamatos tesztelesi programban a Le Centre de Toxicologie du Quebec-kel, amely vizelet, vér és hajszövet nyomelemvizsgálatokat kínál, és amelyben Észak-Amerika és Európa klinikai laboratóriumai vesznek részt, akik nagy felbontású műszereket használnak. Emellett a Trace Elements különböző interlaboratóriumi tesztösszehasonlító tanulmányokban is részt vesz, és elkötelezett abban, hogy az orvosoknak időben, pontos és megbízható tesztadatokat biztosítson.

Minőségellenőrzés

Az alábbiakban röviden bemutatjuk azokat a minőségellenőrzési anyagokat és oldatokat, amelyeket a Trace Elements minden napi analitikai futtatás során alkalmaz. Ez a sorrend nem tartalmazza azokat a napi és rutinszerű minőségellenőrzési eljárásokat, amelyeket a technológusok a laboratóriumban minden elemzés előtt végeznek. A minőségellenőrzési anyagok/oldatok és a betegektől kapott minták vizsgálati eredményeit részletesen elemzi az AQC laboratóriumi szoftver, majd a vezető vegyész és a laboratórium igazgatója is áttekinti azokat a szigorú minőségellenőrzési határértékek betartása érdekében. Ha a minőségellenőrzési kritériumok nem teljesülnek, az egész analitikai folyamatot meg kell ismételni, amíg minden QC adat elfogadható tartományon belül nem lesz. Addig egyetlen adatot sem adnak ki a laboratóriumból.

Kezdeti Kalibrációs Ellenőrző Standard -- Alacsony Szint (ICCS) Kezdeti Kalibrációs Ellenőrző Standard -- Magas Szint (ICCS)

Két szintű oldat, amelyet ugyanúgy készítenek el, mint a kalibrációs standardokat, és amelyet a kalibrációs görbe érvényesítésére használnak a betegminták és a minőségellenőrzési minták elemzése előtt.

Laboratóriumi Reagens Üres (LRB)

A tesztmódszerben használt reagensek, laboratóriumi környezet és eszközök összes lehetséges szennyeződésének vagy interferenciájának értékelésére használják.

Összevont Haj Ellenőrző Oldat (PHCS)

Előemésztett homogén hajoldat, amelyet standard emésztési módszerrel állítanak elő. Az eszköz kalibrációjával kapcsolatos napi és teszteles kozbeni precizitás jelzésére szolgál.

Megosztott Hajminta (SHS)

Egy véletlenszerű betegminta második elemzése az előző napi tesztelesbol. Ezt a pacienstol beküldött mintát használják a teljes vizsgálati módszerhez kapcsolódó napi laboratóriumi precizitás jelzésére; beleértve a minta előkészítést, emésztést és eszközanalízist.

Összevont Haj Ellenőrző Anyag (PHCM)

Homogén összevont haj, amely ugyanazon laboratóriumi környezetnek, reagenseknek és eszközöknek van kitéve, mint a betegektol kapott minták a teljes vizsgálati módszer során. Az előkészítés, emésztés és kalibrációval kapcsolatos napi laboratóriumi precizitás jelzésére használják.

Hitelesített Referenciaanyag -- Haj (CRM-H)

Hitelesített haj referenciaanyag, amelyet a Japán Nemzeti Környezetvédelmi Tanulmányi Intézettől szereztek be. A vizsgálati módszer napi pontosságának és precizitásának jelzésére szolgál; beleértve a reagenseket, minta előkészítést, emésztést és elemzést.

Végső Kalibrációs Ellenőrző Standard - Alacsony Szint (ICCS) Végső Kalibrációs Ellenőrző Standard -- Magas Szint (ECCS)

Két szintű oldat, amelyet ugyanúgy készítenek el, mint a kalibrációs standardokat, és amelyeket minden betegektol kapott mintacsoport végén elemeznek. A korábban megállapított kalibrációs görbe érvényesítésére és az összes betegektol kapott minta pontos analitikai mennyiségi meghatározásának megerősítésére használják a folyamatos kalibrációs ellenőrző standardok (CCCS) után.

referenciák

Referenciák Ryabukhin, T.S.: International Coordinated Program on Activation Analysis of Trace Element Pollutants in Human Hair. Hair, Trace Elements, and Human Illness. Brown, A. C.; Crounse, R. G., ed. Praeger Publications, 1980.: 1965 óta több kutatási programot indított az International Atomic Energy Agency (IAEA) a haj nyomelem-koncentrációinak tanulmányozására és meghatározására. Ezeket a kutatási programokat a „Nukleáris alapú módszerek a szennyező anyagok elemzésére az emberi hajban” keretében koordinálták. A hajat az IAEA azért választotta, mert a haj ásványianyag-koncentrációja kiválóan tükrözi mind a külső, mind a belső szennyeződéseket. A nyomelem-koncentrációkról szóló adatok többsége a fejbőrből vett hajmintákból származik.

Karpas Z, Lorber A, Sela H, Paz-Tal O, Hagag Y, Kurttio P, Salonen L., Measurement of the 234U/238U ratio by MC-ICPMS in drinking water, hair, nails, and urine as an indicator of uranium exposure source. Health Phys. 2005 Oct;89(4):315-21.: A haj bioasszája vonzó, mivel hatékony biokoncentrátor, a minták könnyen tárolhatók, a koncentráció egy integrált értéket tükröz, és végül a hajmintákban mért (234)U/(238)U izotóp arány MC-ICPMS segítségével kivitelezhető és rendkívül informatív.

Park, B, et al. High Calcium/Magnesium Ratio in Hair is Associated with Coronary Artery Calcification in Middle Aged and Elderly Individuals. Biol. Trace Elem. Res. 179(1), 2017.: A koszorúér-kalkifikációs értékek szoros összefüggést mutattak a hajban mért magas kalcium-magnézium aránnyal, szemben az alacsonyabb kalcium-magnézium értékekkel.

TH Ha, J Lee, YJ Kim. Hair Zinc Level Analysis and Correlative Micronutrients in Children Presenting with Malnutrition and Poor Growth. Pediatr. Gastroenterol. Hepatol. Nutr. 19(4), 2016.: A hajmintákat a Trace Elements, Inc. (TEI) részére, a TEI-Korea-n keresztül küldték el. A kutatási csoport 88%-ának hajában cinkhiányt találtak. A vérszérumban a cink szintje az érintett csoport 55%-ában alacsonynak bizonyult. A cinkkezelés javulást eredményezett a klinikai jelekben és tünetekben a legtöbb gyermek esetében, beleértve a testsúly, az étvágy és a testméret növekedését.

Hair Zinc and Copper Levels and Serum Testosterone Chang, CS, et al. Correlation between serum testosterone level and concentrations of copper and zinc in hair tissue. Biol. Trace Elem. Res. 144, 2011.: A jelentések szerint a normál vérszérum tesztoszteronszinttel rendelkező egyének jelentősen magasabb HTMA-cinkszintet mutattak az alacsony tesztoszteronszintű csoporthoz képest. A tanulmány arra a következtetésre jutott, hogy a csökkent tesztoszteronszint jelentős csökkenést eredményezett a hajmintákban mért cink/réz arányban.

A Review of Hair Analysis for Minerals, Hormones and Drugs Ahmad, G. et al. A review Hair tissue Analysis: An analytical method for determining essential elements, toxic elements, hormones and drug use and abuse. Intl. Res. J. Appl. Basic Sci. 4, 2013.: A hajelemzés által feltárt különböző ásványianyag-egyensúlyhiányok anyagcsere-zavarokat jelezhetnek még a tünetek megjelenése előtt. A hajásványianyagok elemzése nemcsak diagnosztikai célokat szolgál, hanem a páciens táplálkozási állapotának nyomon követésére is használható, amíg a kezelés már nem szükséges, mert a kívánt eredményeket elérték.